Wrastające paznokcie – jak pozbyć się tego bolesnego problemu?


Czym są wrastające paznokcie?

Wrastające paznokcie to często nawracająca dolegliwość, która choć dotyczy niewielkiej powierzchni ciała, przysparza sporo bólu i powoduje silny dyskomfort podczas noszenia obuwia. Gdy wrastający paznokieć zaczyna nam doskwierać, zdarza się, że nawet nie jesteśmy w stanie chodzić w butach w dotychczasowym rozmiarze. Na szczęście istnieją skuteczne metody leczenia, dzięki czemu można pozbyć się przypadłości jaką są wrastające paznokcie – w sposób bezbolesny i trwały. W naszym gabinecie są to najnowocześniejsze zabiegi takie, jak:

  • częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy,
  • częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy,
  • laserowe usunięcie części płytki i macierzy.
Wrastające paznokcie to nie tylko nieestetyczny wygląd, ale przede wszystkim ból i ogromny dyskomfort. Dlatego proponujemy zdecydowane, szybkie rozwiązania – nasze nowoczesne zabiegi. Zadzwoń i umów się na wizytę:
+48 58 506 64 84
Zabieg na wrośnięty paznokieć – podstawowe informacje

Cena:

jednostronne 350 zł; obustronne 600 zł.

Czas trwania zabiegu:

20 minut (obustronnie 30 minut).

Znieczulenie:

miejscowe.

Zdolność do pracy:

tak.

Sugerowania seria:

1 zabieg.

Czas utrzymania się efektów:

trwałe.

Zapraszamy na zabiegi na wrastające paznokcie do jednej z trzech naszych placówek:

Dlaczego należy jak najszybciej wykonać zabieg na wrastający paznokieć?

Wrastający paznokieć nie jest wyłącznie problemem estetycznym, czy dolegliwością powodującą ból. Nieleczony stan zapalny w obszarze wału paznokciowego pogłębia się i powoduje zaostrzenie objawów. Może mieć również negatywny wpływ na ogólne samopoczucie i stan zdrowia. Im szybciej zgłosimy się do specjalisty podologa tym lepiej, bo nieleczone (lub leczone nieprawidłowo) wrastające paznokcie mogą prowadzić nawet do rozwoju ropowicy paznokcia.

Darmowe konsultacje przed zabiegami na wrastające paznokcie

Przed zabiegami na wrastające paznokcie w naszej placówce kosmetolog-podolog przeprowadza darmowe konsultacje. Tłumaczy, na czym będzie polegał zabieg, a następnie kieruje do dermatologa-podologa. W naszej placówce wszystkie zabiegi na wrastające paznokcie zawsze wykonuje dermatolog-podolog.

Umów się na darmowe konsultacje do naszego kosmetologa-podologa, zadzwoń:
 +48 58 506 64 84

Wrastające paznokcie – metody leczenia w naszym gabinecie

Wrastające paznokcie w wielu przypadkach stanowią dolegliwość przewlekłą (nawracającą). Dlatego bardzo ważne jest, by leczenie powierzyć doświadczonemu specjaliście dermatologowi-podologowi. Najwyższą skuteczność zapewniają zabiegi chirurgiczne, które w naszej klinice wykonuje właśnie dermatolog-podolog.
W naszej placówce w ramach usuwania wrastającego paznokcia oferujemy wykonanie resekcji części paznokcia wraz z ablacją jego macierzy za pomocą trzech metod. Warto podkreślić, że usuwamy tylko część paznokcia – takie rozwiązanie jest bardzo skuteczne i pozwala na szybszą rekonwalescencję niż w przypadku usuwania całego paznokcia. Wykonujemy zabiegi w znieczuleniu miejscowym (całego palucha) – tak, aby były bezbolesne i w pełni komfortowe dla pacjenta. Metody leczenia są następujące:

  • częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy – usuwamy wrastającą część paznokcia, a następnie komórki jego macierzy są poddawane wybiórczej ablacji za pomocą roztworu fenolu. Takie selektywne niszczenie komórek macierzy (w kontrolowany sposób) zapewnia trwałość efektów leczenia,
  • częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy – zabieg wygląda podobnie jak w powyższym przypadku, czyli ma na celu zapewnienie prawidłowego kierunku wzrostu lub też zmniejszenie szerokości płytki paznokciowej. Z tą różnicą że komórki macierzy usuwane są za pomocą prądu elektrycznego (metodą elektrokoagulacji),
  • laserowe usunięcie części płytki i macierzy – usunięcie wrastającej płytki przebiega analogicznie jak w dwóch powyższych metodach. Do usunięcia macierzy stosowany jest natomiast laser CO2.
INFORMACJE O ZABIEGACH NA WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

Wskazanie do zabiegów:

wrastające paznokcie.

Stosowane metody:

  • częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy,
  • częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy,
  • laserowe usunięcie części płytki i macierzy.

Efekty

już po jednym zabiegu wrastający paznokieć zostaje usunięty.

Jak przygotować się do zabiegów?

Nie trzeba się przygotowywać do zabiegu.

Sugerowania seria:

1 zabieg.

Czas utrzymania się efektów:

trwałe.

W naszej placówce mogą Państwo skorzystać z najskuteczniejszych zabiegów na wrastające paznokcie. Zachęcamy do umówienia się na wizytę:
+48 58 506 64 84

Co po zabiegu na wrastające paznokcie?

Na zakończenie zabiegu na wrastające paznokcie zakłada się szwy i jałowy opatrunek, który należy wymienić po 12-24 godzinach. Do pracy pacjent może wrócić już następnego dnia. Rekonwalescencja nie jest wymagana, zaleca się jednak unikanie wysiłku fizycznego po zabiegu. Warto pamiętać też o dwukrotnym dezynfekowaniu rany w ciągu dnia, do czasu całkowitego zagojenia. Szwy najczęściej zostają zdjęte po siedmiu (maksymalnie czternastu) dniach po zabiegu.

Wrastające paznokcie – przyczyny

Co sprzyja wrastaniu paznokci? Wśród najczęstszych przyczyn należy wymienić: niewłaściwe skracanie paznokci (w sposób zaokrąglony, zamiast na prosto) oraz noszenie niewygodnego, bądź za ciasnego obuwia. Częste chodzenie w butach na wysokim obcasie, zwłaszcza takich z wąskimi czubkami niewątpliwie również może powodować pojawienie się tej dolegliwości. Warto to wziąć pod uwagę, zwłaszcza wtedy, gdy mamy tendencję do wrastania paznokci.

Chcesz szybko i skutecznie pozbyć się wrastania paznokci? Zapraszamy na zabiegi do naszego gabinetu.
Umów wizytę:
+48 58 506 64 84