Brodawka na stopie? Usuń ją skutecznie w naszym gabinecie!


Czym są brodawki?

Brodawka to grudkowata narośl na skórze, która zasadniczo nie boli, może jednak powodować pewien dyskomfort, jeśli np. ociera o ubranie lub obuwie. Ponadto jest też mocno krępującym defektem estetycznym. Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się tego problemu? W naszym gabinecie podologicznym wykonają Państwo usuwanie brodawek za pomocą najnowocześniejszych metod: lasera CO2, elektrokoagulacji lub kriochirurgi – szybko, profesjonalnie i komfortowo!

W naszej placówce oferujemy najnowocześniejsze zabiegi na brodawki na stopach! Już dziś umów się na konsultacje i zabiegi:
+48 58 506 64 84
Zabiegi na brodawki na stopach – podstawowe informacje

Koszt zabiegu:

200 – 700 zł (w zależności od zastosowanej metody).

Czas trwania:

20 minut.

Znieczulenie:

miejscowe.

Zdolność do pracy:

tak.

Sugerowania seria:

1 zabieg.

Trwałość efektów:

trwałe.

Zabiegi na brodawki możesz wykonać w jednej z naszych placówek, które znajdują się w:

Brodawki. Darmowe konsultacje przed zabiegami w naszej placówce

W naszym gabinecie pierwszym krokiem jest darmowa konsultacja z kosmetologiem-podologiem, który po przeprowadzeniu badania, kieruje pacjenta do dermatologa-podologa na zabieg. Wszystkie zabiegi na brodawki wykonuje dermatolog-podolog.

Umów się na darmowe konsultacje z kosmetologiem-podologiem, zadzwoń:
 +48 58 506 64 84

Brodawka – jakimi metodami możemy ją usunąć w naszym gabinecie?

W naszym gabinecie proponujemy najnowocześniejsze rozwiązania w przypadku dolegliwości, jaką jest brodawka. W porównaniu ze starszymi metodami wyróżnia je ogromna skuteczność, szybsze działanie oraz znacznie większy komfort dla pacjenta. Same zabiegi nie wiążą się ze znacznym bólem, a proces gojenia przebiega sprawnie.
W naszej placówce wykonujemy takie zabiegi na brodawki, jak:

  • kriochirurgia – zabieg polega na wymrażaniu brodawek ciekłym azotem. Nie wymaga znieczulenia, a może mu towarzyszyć jedynie niewielki dyskomfort w przypadku osób bardzo wrażliwych na odczucie zimna,
  • elektrokoagulacja – to zabieg z wykorzystaniem prądu elektrycznego. Lekarz przykłada do skóry elektrodę, wytwarzającą ciepło, dzięki któremu dochodzi do zniszczenia struktur brodawki i w konsekwencji jej usunięcia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym,
  • laser CO2 – zabieg jest wykonywany z ogromną precyzją, światło lasera zostaje emitowane dokładnie na brodawkę. Wytwarzane ciepło jest pochłaniane przez wodę zawartą w skórze, co prowadzi do odparowania nagromadzonego, zrogowaciałego naskórka i pozbycia się nieestetycznej zmiany jaką jest brodawka.

Wszystkie zabiegi podologiczne związane z usunięciem brodawki w naszej placówce wykonuje specjalista dermatolog-podolog. Mają więc Państwo pewność w pełni profesjonalnej opieki podczas całej procedury. Zabiegi trwają krótko (około 20-30 minut), nie wymagają rekonwalescencji, ani tymczasowego wyłączenia z aktywności zawodowej.

Skuteczność oferowanych przez nas zabiegów to aż 95%!
INFORMACJE O ZABIEGACH

Wskazanie do zabiegów:

brodawka na stopie.

Oferowane metody:

  • kriochirurgia,
  • elektrokoagulacja,
  • laser CO2.

Efekty

całkowite usunięcie zmiany już podczas jednego zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegów?

Nie musisz się przygotowywać do zabiegów.

Pielęgnacja po zabiegu:

nie ma konieczności pielęgnowania obszaru zabiegowego w specjalny sposób.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Może pojawić się strupek, który samoistnie odpada po kilku tygodniach.

Efekty

Brodawka na stopie – przyczyny występowania i wskazania do zabiegu

Brodawka na stopie wywołana jest wirusem HPV – brodawczaka ludzkiego. Nie przekształca się w zmianę onkologiczną (jak ma to miejsce w przypadku odmiany wirusa odpowiedzialnej za raka szyjki macicy). Brodawki stanowią jednak dość duży problem estetyczny, zwłaszcza jeśli znajdują się w widocznym miejscu. Dlaczego jeszcze warto je usunąć?

W związku z tym, że przyczyną jest wirus, możemy zarazić nim inne osoby z otoczenia, poprzez korzystanie z tych samych przedmiotów (np. ręczników) albo dotykając innej osoby (np. przez uścisk dłoni, gdy mamy brodawkę na ręce). Samemu również łatwo doprowadzić do rozprzestrzenia się zmian na inne partie naszej skóry. Dlatego nie należy czekać, aż brodawka zniknie samoistnie, tylko jak najszybciej zgłosić się do dermatologa.

Masz brodawki? Umów się na konsultacje i zabieg w naszym gabinecie:
+48 58 506 64 84

Brodawki na stopach – jak im zapobiegać?

Jeśli chodzi o brodawki na stopach, to można się nimi zarazić, nosząc buty osoby zakażonej, dlatego korzystajmy wyłącznie z własnego obuwia. A gdy przymierzamy je w sklepie, zakładajmy skarpetki ochronne (nie wolno mierzyć buta na gołą stopę). Do zarażenia się wirusem HPV często dochodzi również na basenie czy pod (publicznym) prysznicem. Zatem zawsze używajmy ochronnych klapek kąpielowych, gdy jesteśmy w parku wodnym. Zakładajmy je także wtedy, kiedy korzystamy z basenowego, czy hotelowego natrysku.
Warto zadbać też o zdrową dietę, bogatą w witaminy i minerały wspierające nasz system immunologiczny. Szczególną ostrożność powinnyśmy zachować zwłaszcza wtedy, kiedy borykamy się ze spadkiem odporności oraz jeśli przyjmujemy leki immunosupresyjne albo glikokortykosteroidowe. Wówczas jesteśmy najbardziej narażeni na atak ze strony wirusa.

Profesjonalne zabiegi na brodawki? Zapraszamy do naszego gabinetu!
Zadzwoń:
+48 58 506 64 84