Kurzajka na stopie? Pozbądź się jej u naszego podologa!

Kurzajka na stopie? Pozbądź się jej u naszego podologa!

Kurzajka to potoczna nazwa, niewielkiego, grudkowatego wykwitu na skórze, który wywoływany jest przez HPV – wirusa brodawczaka ludzkiego. Kurzajki na stopach są uciążliwe, ponieważ mogą powodować dyskomfort podczas chodzenia. Poza tym są nieestetyczne, a co za tym idzie – wywołują skrępowanie u osoby, która boryka się z tym problemem, a także obawę przed zarażeniem się u ludzi z jej otoczenia. Na szczęście zapewniamy skuteczne i szybkie sposoby na pozbycie się kurzajek! Są to nowoczesne zabiegi, które wyróżnia wysoka skuteczność, szybkość działania oraz zwiększony komfort podczas kuracji:

  • elektrokoagulacja,
  • kriochirurgia,
  • laser CO2.
W naszej placówce oferujemy najnowocześniejsze metody usuwania kurzajek!
Zadzwoń i umów się na konsultację: +48 58 506 64 84
Zabiegi na kurzajki na stopach w naszym gabinecie – podstawowe informacje

Cena zabiegu:

200 – 700 zł (w zależności od metody i rozległości zmian).

Czas trwania:

20 minut.

Znieczulenie:

miejscowe.

Zdolność do pracy:

tak.

Zalecana seria:

1 zabieg.

Trwałość efektów:

trwałe.

Zabiegi na kurzajki przeprowadzamy w trzech placówkach na terenie Trójmiasta:

Kurzajki: darmowa konsultacja z kosmetologiem – podologiem przed zabiegiem

W naszej placówce oferujemy darmową wizytę konsultacyjną przed zabiegiem na kurzajki, którą przeprowadza kosmetolog-podolog. Jeżeli potwierdzi on, że jest to kurzajka, pokieruje pacjenta na zabieg do dermatologa-podologa.

Wszystkie zabiegi na kurzajki w naszej placówce przeprowadza dermatolog-podolog.
Umów się na konsultację lub zabieg: +48 58 506 64 84

Jak pozbyć się kurzajki? Zabiegi w naszej placówce

Nie wiesz, jak pozbyć się kurzajki? Skuteczność naszych nowoczesnych zabiegów wynosi aż 95%! Najlepiej podjąć działanie jak najszybciej, ponieważ nawet pojedyncza kurzajka może mieć tendencję rozprzestrzeniania się i możemy niechcący przenieść problem z jednego obszaru skóry na inny. Nasz gabinet podologiczny zapewnia trzy sprawdzone metody skutecznego usuwania kurzajek:

  • kriochirurgia – zabieg kriochirurgiczny polega na usuwaniu kurzajek przy pomocy płynnego azotu. Jest wykonywany bez znieczulenia, jako że odczucie chłodu towarzyszące zabiegowi, samoistnie zapewnia działanie uśmierzające ból,
  • elektrokoagulacja – z tą metodą wiąże się zastosowanie prądu elektrycznego. Ciepło docierające do skóry za pośrednictwem elektrody, powoduje zniszczenie, a następnie usunięcie kurzajki. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, aby zniwelować wszelki dyskomfort,
  • laser CO2 – światło lasera stymuluje skórę do intensywnej regeneracji. Emitowane na kurzajkę jest pochłaniane przez wodę znajdującą się w skórze, co wywołuje odparowanie nagromadzonego naskórka, z którego zbudowana jest kurzajka.

Wszystkie zabiegi usuwania kurzajek, w naszym gabinecie podologicznym przeprowadzają specjaliści dermatolodzy-podolodzy. Korzystając z naszych usług, mają więc Państwo pewność, że pomoc zostaje udzielona w pełni profesjonalnie i skutecznie. Wszystkie zabiegi są krótkie – trwają około 20 minut.

INFORMACJE O ZABIEGACH

Wskazanie do zabiegów:

kurzajka na stopie.

Oferowane metody:

  • elektrokoagulacja,
  • kriochirurgia,
  • laser CO2.

Efekty:

kurzajki zostają usunięte już podczas jednego zabiegu. Skuteczność zabiegów to aż 95%!

Jak przygotować się do zabiegów?

Nie ma konieczności przygotowywania się.

Pielęgnacja po zabiegu:

nie ma takiej konieczności.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Po zabiegach może powstać strup, który odpadnie po kilku tygodniach.

Profesjonalnie przeprowadzone, nowoczesne zabiegi w naszej placówce!
Zadzwoń: +48 58 506 64 84

Efekty

Kurzajka – wskazania do zabiegów

Co do zasady, kurzajka po pewnym czasie powinna zniknąć samoistnie. Czekanie jest jednak w tym wypadku najgorszym rozwiązaniem. I to nie tylko dlatego, że możemy ją przenieść na inne obszary skóry (np. ze stóp na dłonie). Istotnym powodem jest również fakt, że możemy zarazić wirusem HPV inne osoby, przez zwykły kontakt fizyczny, np. podanie ręki; a także używając tych samych przedmiotów, np. ręczników.

Nie bez znaczenia są także kwestie estetyczne. Nie da się ukryć, że kurzajki zwyczajnie szpecą naszą skórę, dlatego nie warto odkładać ich usunięcia na później, czy też korzystać ze środków do aplikacji na skórę, które wymagają długiego okresu stosowania. Chcąc szybko i skutecznie pozbyć się kurzajki, powinnyśmy udać się do dermatologa, który usunie je w pełni bezpieczny i bezbolesny sposób.

Kurzajki: przyczyny i zapobieganie

U kogo najczęściej pojawiają się kurzajki? Najbardziej narażone na zakażenie i atak ze strony wirusa HPV są osoby, będące w stanie obniżonej odporności. Warto więc zadbać o zdrową dietę, bogatą w witaminy i minerały, które będą wspierać nasz system immunologiczny. Kolejna kwestia to unikanie zachowań, które wiążą się z ryzykiem zarażenia. Podstawowa zasada, o której musimy pamiętać, jest taka, że nosimy tylko swoje obuwie i nie pożyczamy go nikomu. Podczas mierzenia butów w sklepie nie wolno natomiast zakładać go na bosą stopę, tylko używać do tego celu jednorazowych skarpetek. Dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie skóry jest niezbędne w takich miejscach jak basen, sauna, czy publiczna łazienka. Aby zapobiec problemowi jakim są kurzajki na stopach, będąc w aquaparku, czy korzystając z hotelowego prysznica, zawsze pamiętajmy o noszeniu klapek, które pomogą nam ochronić skórę przed chorobotwórczymi drobnoustrojami.

W naszym gabinecie wykonasz najnowocześniejsze, skuteczne i komfortowe zabiegi, korzystając z wiedzy i doświadczenia naszego dermatologa-podologa.
Umów się na wizytę: +48 58 506 64 84