Grzybica stóp – pozbędziesz się jej w naszym gabinecie podologicznym


Czym jest grzybica stóp?

Grzybica stóp powoduje problemy ze skórą na stopach, która zaczyna się łuszczyć, pękać i nieprzyjemnie swędzieć. Może też przyczynić się do grzybicy paznokci. Jeśli dostrzegasz niepokojące zmiany w obrębie swoich stóp lub grzybica stóp dolega Ci już dłuższy czas, zgłoś się do naszej placówki!
W naszym gabinecie zajmujemy się diagnozowaniem oraz leczeniem wielu problemów ze stopami, w tym także grzybicy na stopach. Możesz skorzystać u nas z profesjonalnego badania mykologicznego, skutecznego leczenia u doświadczonego dermatologa oraz specjalistycznej pielęgnacji (pedicure leczniczy).

Zapraszamy na konsultacje do naszego gabinetu. Zadzwoń:
+48 58 506 64 84
GRZYBICA STÓP – POSTĘPOWANIE W NASZEJ PLACÓWCE

1. Podejrzenie grzybicy stóp:

 • jeżeli kosmetolog-podolog uzna, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia grzybicy, kieruje pacjenta do dermatologa na badanie mykologiczne.

2. Cena badania mykologicznego:

70 zł.

3. Odbiór wyników:

 • po 3-4 tygodniach.

4. Leczenie:

 • w przypadku, gdy wyniki są pozytywne, lekarz od razu zaleca odpowiednie leczenie.

Na konsultacje podologiczne zapraszamy do:

Darmowe konsultacje podologiczne w naszym gabinecie

Pierwsza wizyta u nas to darmowa konsultacja podologiczna, na której kosmetolog-podolog przeprowadza z pacjentem wywiad oraz ogląda zmienione chorobowo miejsca. Jeśli nasunie mu się podejrzenie, że za objawy odpowiedzialna jest grzybica stóp, skieruje pacjenta na badanie mykologiczne.

Umów się na bezpłatna konsultację z kosmetologiem-podologiem, dzwoniąc pod numer:
 +48 58 506 64 84

Grzybica stóp – trafna diagnoza dzięki badaniu mykologicznemu w naszym gabinecie

Grzybica stóp to powszechna choroba skóry, która nieleczona może trwać latami i doprowadzić do wielu powikłań. Można ją także pomylić z innymi chorobami, np. łuszczycą. Najlepiej więc jak najszybciej poszukać pomocy dobrego podologa. W naszej placówce podologami są wyspecjalizowani kosmetolodzy oraz doświadczeni dermatolodzy, współpracujący ze sobą. Grzybica stóp może być rozpoznana tylko przez poprawnie wykonane badanie mykologiczne. W naszej placówce przeprowadza je dermatolog. Pobranie materiału do badania odbywa się u nas bardzo szybko i jest bezbolesne dla pacjenta. Z pobranej próbki przygotowany jest preparat mikroskopowy oraz posiew.Ocena pod mikroskopem umożliwia szybkie potwierdzenie lub wykluczenie zakażenia grzybiczego. Natomiast posiew, czyli założenie hodowli grzyba, pozwala także zidentyfikować rodzaj grzyba odpowiedzialnego za zakażenie. Wyniki posiewu są gotowe po ok. 4 tygodniach (tyle trwa hodowla grzyba), na ich podstawie dermatolog może wdrożyć skuteczne leczenie.

Grzybica stóp – jak wygląda leczenie w naszym gabinecie?

Grzybica stóp leczona jest u nas przez dermatologa-podologa. Po wykryciu i rozpoznaniu rodzaju grzyba, lekarz ma możliwość dobrania odpowiednich leków, ukierunkowanych na zwalczanie konkretnego patogenu. Mogą to być leki do stosowania miejscowego i/lub wewnętrznego. Uzupełnieniem terapii u dermatologa może być pedicure leczniczy – zabieg pielęgnacyjno-leczniczy, poprawiający stan stóp i paznokci. Osoba zakażona grzybicą stóp otrzymuje również zalecenia, np. zdezynfekowania butów, skarpetek i wszystkich przedmiotów, które miały styczność z jej stopami.

Skuteczna kuracja na grzybicę stóp? Zapraszamy do naszego gabinetu! Zadzwoń:
+48 58 506 64 84

Grzybica stóp – w jaki sposób się objawia?

Grzybica stóp może być wiarygodnie potwierdzona tylko dzięki wykryciu komórek i zarodników grzyba w badaniu mykologicznym. Symptomy, które powinny nas skłonić do wizyty konsultacyjnej u kosmetologa-podologa, to wszelkie zmiany w obrębie stóp, np.:

 • pękająca skóra np. w przestrzeniach międzypalcowych,
 • zaczerwienienia skóry,
 • łuszczenie się skóry,
 • pęcherze na skórze,
 • nadmiernie rogowaciejący naskórek,
 • swędzenie skóry stóp.

Wyróżnia się trzy odmiany, jakie może przyjąć grzybica stóp.

 1. Grzybica stóp międzypalcowa – to najczęściej rozpoznawana postać. Zmiany pojawiają się pomiędzy palcami i sprawiają, że skóra jest rozpulchniona, łuszczy się i pęka, może też swędzieć. Zakażenie często obejmuje również paznokcie.
 2. Grzybica stóp potnicowa – skóra na stopach pokrywa się ogniskami pęcherzyków, zawierających treść surowiczą. Pęcherzyki zlewają się ze sobą, pękają i łuszczą.
 3. Grzybica stóp złuszczająca – lokalizuje się głównie po bokach stopy oraz na podeszwach. Naskórek łuszczy się drobnymi płatkami, pod nim skóra jest zaczerwieniona i sucha.

Grzybica stóp – co ją wywołuje?

Grzybica stóp to zakażenie powodowane głównie przez dermatofity, rzadziej przez drożdżaki i grzyby pleśniowe. Na zarażenie grzybicą stóp można narazić się np. przez chodzenie boso po basenie, saunie, czy siłowni, a także poprzez np. używanie tych samych przyborów do pedicure, ręcznika i butów, co osoba zakażona.

Grzybica stóp jest też chorobą, na którą łatwiej zapadają osoby:

 • z cukrzycą,
 • ze schorzeniami układu krążenia,
 • z zaburzeniami hormonalnymi,
 • cierpiące na nadpotliwość stóp,
 • po długotrwałej antybiotykoterapii,
 • noszące ciasne, nieprzewiewne buty.

Z grzybicą stóp zgłoś się do naszego gabinetu!

Grzybica stóp to uciążliwe schorzenie. Można ją jednak wyleczyć! W naszej placówce z powodzeniem leczymy grzybicę stóp, jak i inne problemy ze stopami. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty podologicznej. U nas znajdziesz się pod profesjonalną opieką podologów i lekarzy dermatologów, którzy znajdą przynoszące ulgę rozwiązanie.

Zadzwoń i umów się na konsultację podologiczną:
+48 58 506 64 84