Zabieg na rozpadliny w naszym gabinecie


Czym są rozpadliny?

Rozpadliny to pęknięcia skóry, powstające w obszarach ciała narażonych na naprężenia. Dotyczą w szczególności pięt, których nadmiernie zrogowaciała i przesuszona skóra może ulec popękaniu, co jest przyczyną głębokich ubytków w kształcie linii. Rozpadliny mogą dochodzić aż do skóry właściwej, przez co pięty krwawią i bolą podczas chodzenia.

Zapomnij o sposobach na rozpadliny, które nie przynoszą żadnego efektu! Zadzwoń i umów się na zabieg do naszego gabinetu:
+48 58 506 64 84
Zabieg na rozpadliny – podstawowe informacje

Cena:

80-120 zł.

Czas zabiegu:

zależy od indywidualnej sytuacji.

Znieczulenie:

nie.

Zdolność do pracy:

tak.

Czas utrzymania się efektów:

indywidualnie.

Zabiegi na rozpadliny wykonasz w jednej z naszych placówek:

Darmowe konsultacje w kosmetologiem-podologiem przed zabiegami w naszej placówce

Podczas darmowej konsultacji przed zabiegami kosmetolog-podolog przeprowadza z pacjentem wywiad, dowiadując się więcej o jego dolegliwościach i np. o współwystępujących chorobach. Następnie kosmetolog-podolog przygląda się bliżej problemowi oraz wykonuje badania. W razie potrzeby, kieruje pacjenta do dermatologa-podologa.

Umów się na darmowe konsultacje z kosmetologiem-podologiem. Zadzwoń:
 +48 58 506 64 84

Rozpadliny – jak leczyć?

Najskuteczniejsze na rozpadliny są zabiegi podologiczne. Mogą być stosowane jako podstawowa terapia lub dodatek do innych metod, np. farmakoterapii. Rozpadliny czasem mają głębsze podłoże, niż niewłaściwa pielęgnacja. Dlatego każdy przypadek musi być rozpatrywany ze szczególną uwagą. Zdarza się, że rozpadliny tworzą się wskutek takich chorób, jak łuszczyca, czy grzybica. W takich przypadkach konieczna będzie wizyta u lekarza, który może przepisać leki. Do powstania rozpadlin może też prowadzić nadmierne obciążenie stóp. By problem nie nawracał, pacjent może otrzymać zalecenie noszenia specjalnych ortez, dobranych przez podologa.

Najlepszym rozwiązaniem na rozpadliny jest wizyta u kosmetologa-podologa, specjalisty zajmującego się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką dolegliwości związanych ze stopami. W naszej klinice podologami są wyspecjalizowani w tej dziedzinie kosmetolodzy, którzy współpracują z dermatologami. Dzięki temu pacjenci uzyskują profesjonalną pomoc i zostają otoczeni właściwą opieką nawet w poważniejszych przypadkach.

Jak wygląda zabieg na rozpadliny?

Najbezpieczniej będzie, gdy rozpadliny na piętach usunie kosmetolog-podolog, dysponujący odpowiednią do tego wiedzą i narzędziami. Na początku zabiegu kosmetolog przygotowuje stopy poprzez ich zdezynfekowanie oraz krótką kąpiel. Potem przechodzi do likwidowania zrogowaciałego naskórka frezarką. Po dokładnym opracowaniu pięt, przychodzi kolej na zastosowanie specjalnej maski. Stopy pokrywa się grubą warstwą preparatu, owija folią i tak pozostawia na około pół godziny. Po upływie tego czasu kosmetolog wyciera nadmiar maski, wsmarowując jej pozostałości w stopy. Miejsca, w których są rozpadliny zabezpiecza opatrunkami i odciąża. Pacjent otrzymuje zalecenia do codziennej pielęgnacji, która powinna być uzupełnieniem terapii u podologa.

Zamiast czekać i stosować nieefektywne domowe sposoby, zadzwoń i umów się na zabieg w naszym gabinecie: Sprawdź:
+48 58 506 64 84

Efekty po zabiegu na rozpadliny. Jak dbać o pięty?

Rezultaty zabiegu na rozpadliny są widoczne od razu. Martwy naskórek z pięt zostaje usunięty – odsłonięte zostają młodsze warstwy skóry o zdrowym kolorycie. Skóra na piętach po zregenerowaniu się jest gładka, miła w dotyku.
Zwykle konieczne jest skorzystanie z kilku zabiegów, aby całkowicie zlikwidować rozpadliny. Zaawansowane zmiany, np. krwawiące, wymagają delikatnego potraktowania, więc kuracja może trwać nieco dłużej. Zabiegi odbywają się co 2 – 4 tygodnie, pomiędzy nimi pacjent musi odpowiednio dbać o stopy w domu. Od przestrzegania zaleceń podologa będzie zależeć ostateczny efekt kuracji.

Przyczyny

Rozpadliny na piętach mogą mieć różne przyczyny:

  • nieodpowiednia pielęgnacja,
  • nieprawidłowe nawyki żywieniowe, prowadzące do niedoboru witamin (np. witaminy A, witamin z grupy B),
  • źle dopasowane obuwie,
  • choroby metaboliczne – np. cukrzyca, niedoczynność tarczycy,
  • choroby skóry – np. łuszczyca, grzybica,
  • skłonności genetyczne,
  • deformacje stóp,
  • obciążenia, będące wynikiem np. nadwagi, ciąży, pracy stojącej.

Rozpadliny a domowa pielęgnacja

Rozpadliny najczęściej są rezultatem błędów popełnianych podczas domowej pielęgnacji. Jednym z nich jest za intensywne i zbyt częste usuwanie naskórka. Taka silna ingerencja prowadzi do pobudzenia procesu odrastania naskórka i powstania jeszcze większych zrogowaceń. Warto więc poznać zasady, którymi należy się kierować podczas codziennej pielęgnacji stóp. Najlepszych rad na ten temat udzieli nam podolog, może też polecić skuteczne kosmetyki, które uregulują proces nadmiernego rogowacenia naskórka. Podolog usunie rozpadliny w poprawny sposób i zaleci właściwe postępowanie, dzięki czemu skóra na piętach się wygoi.

Podsumowanie

Rozpadliny to dolegliwość, którą najlepiej leczyć w gabinecie podologicznym. Regularne wizyty u podologa i stosowanie się do zaleconej przez niego pielęgnacji domowej umożliwia pozbycie się nieestetycznych i bolesnych pęknięć na piętach. W naszym gabinecie zabiegi wykonywane są profesjonalnie, przez najlepszych specjalistów.

Nie zwlekaj aż problem się pogłębi, tylko już dziś zapisz się na zabieg na rozpadliny w naszym gabinecie.
Zadzwoń:
+48 58 506 64 84