Pedicure podologiczny – czyli podstawowy zabieg podologiczny


Czym jest pedicure podologiczny?

Pedicure podologiczny jest podstawowym zabiegiem podologicznym, obejmującym szereg czynności o działaniu pielęgnacyjnym i profilaktycznym. Ten specjalistyczny zabieg zapewnia stopom zadbany wygląd, ale nie tylko, bo także pomaga utrzymać je w zdrowiu. W odróżnieniu od pedicure leczniczego, podczas pedicure podologicznego nie wykonuje się czynności mających na celu leczenie danej dolegliwości (nie usuwa się odcisków czy wrastających paznokci).

Chcesz profesjonalnie wykonać pedicure podologiczny? Umów się na wizytę do naszej placówki:
+48 58 506 64 84
Pedicure podologiczny – podstawowe informacje

Cena:

180,00 zł.

Znieczulenie:

nie.

Zdolność do pracy:

tak.

Czas utrzymania się efektów:

indywidualnie.

Podstawowy zabieg podologiczny wykonasz w jednej z naszych placówek:

W naszych gabinetach konsultacje z kosmetologiem-podologiem przed zabiegami są całkowicie bezpłatne. Zapraszamy! Umów się na wizytę:
+48 58 506 64 84

Kto przeprowadza pedicure podologiczny w naszej placówce?

Pedicure podologiczny wykonywany jest przez kosmetologa-podologa. W Polsce zawód podologa nie jest prawnie uregulowany, jednak dla własnego bezpieczeństwa warto korzystać z usług osób posiadających jak najlepsze kwalifikacje i potrafiących się posługiwać specjalistycznymi narzędziami. Podolodzy pracujący w naszej klinice to wyspecjalizowani, doświadczeni kosmetolodzy, którzy pozostają w ścisłej współpracy z lekarzami dermatologami.

Pedicure podologiczny – dla kogo jest przeznaczony?

W przeciwieństwie do pedicure kosmetycznego, który może być wykonywany wyłącznie na stopach zdrowych, pedicure podologiczny (podstawowy zabieg podologiczny) to zabieg z którego mogą skorzystać praktycznie wszyscy – w tym przede wszystkim osoby mające różne zmiany na stopach w tym pękające pięty. Pod opieką podologiczną powinny znaleźć się również osoby będące w grupie ryzyka schorzeń stóp, jak na przykład diabetycy, osoby starsze.

Nie czekaj i umów się na podstawowy zabieg podologiczny, dzwoniąc:
+48 58 506 64 84

Przygotowanie do podstawowego zabiegu podologicznego

Pedicure podologiczny (podstawowy zabieg podologiczny) nie wymaga od nas specjalnych przygotowań. Oprócz zachowania podstawowych zasad higieny, warto zmyć lakier z paznokci. Dzięki temu specjalista będzie mógł obejrzeć nasze paznokcie i ocenić ich stan.

Pedicure podologiczny – jak wygląda zabieg?

W zabiegu, jakim jest pedicure podologiczny, możemy wyróżnić kilka etapów. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od stanu stóp pacjenta i czynności, jakie muszą zostać wykonane.

 1. Wizyta w gabinecie podologicznym zaczyna się od zebrania informacji od pacjenta. Przeprowadzając dokładny wywiad, kosmetolog-podolog dowiaduje się o tym, na czym polegają dolegliwości pacjenta i czy cierpi on na jakieś choroby współistniejące. Podolog-kosmetolog również ogląda i bada stopy pacjenta, dzięki czemu może wykryć potencjalne problemy. Na tej podstawie zaproponuje dalszy plan działania lub terapii podologicznej, która zniwelowałaby daną przypadłość. W niektórych przypadkach konieczna może się okazać konsultacja z dermatologiem-podologiem, wtedy kosmetolog kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty.
  Stopy muszą zostać też właściwie przygotowane do zabiegu. Jeśli chodzi o pedicure podologiczny, to nie zaleca się wcześniejszego moczenia stóp, ponieważ zmiękczony naskórek wpłynąłby negatywnie na efektywność czynności przeprowadzanych w późniejszych etapach zabiegu. Dlatego stopy przygotowuje się poprzez ich zdezynfekowanie za pomocą specjalnego płynu, który może zawierać np. olejki eteryczne i alkohol.
 2. Drugim krokiem w pedicurze podologicznym jest skrócenie paznokci za pomocą cęgów czołowych lub bocznych i nadanie im kształtu. Poprawne przeprowadzenie tego procesu ma duże znaczenie w profilaktyce schorzeń stóp.
 3. W kolejnym etapie podolog opracowuje paznokcie pacjenta frezarką, dostosowując rodzaj frezy do grubości płytki paznokcia. Wyrównuje powierzchnię płytki, a także usuwa skórki i zgrubienia z wałów paznokciowych.
 4. W następnym kroku podolog zajmuje się podeszwami stóp. Używając kapturków ściernych lub frez ceramiczno – diamentowych usuwa z nich fizjologiczne zrogowacenia.
 5. Następnie podolog starannie oczyszcza stopy z resztek pyłu, pozostałych po wcześniejszym szlifowaniu paznokci frezami. Do tego celu wykorzystuje sondę dwustronną. W tym etapie usuwa również skórki cążkami.
 6. Pedicure podologiczny kończy się wsmarowaniem w stopy pacjenta odpowiedniego preparatu, dobranego do potrzeb skóry, np. o działaniu nawilżającym. Podolog instruuje pacjenta, jak ma dalej samodzielnie dbać o stopy i zaleca mu kosmetyki do codziennej pielęgnacji.
INFORMACJE O PODSTAWOWYM ZABIEGU PODOLOGICZNYM

Wskazanie do zabiegów:

 • potrzeba poprawy wyglądu stóp,
 • pękające pięty,
 • zrogowacenia,
 • profilaktyka chorób stóp.

Efekty:

 • zadbane stopy,
 • wygładzenie skóry i pięt,
 • zadbane paznokcie,
 • ograniczenie ryzyka pojawienia się wielu dolegliwości, w tym wrastających paznokci.

Jak przygotować się do zabiegów?

Nie trzeba szczególnie przygotowywać się do zabiegów.

Pielęgnacja po zabiegu:

nie ma konieczności pielęgnowania obszaru zabiegowego w specjalny sposób.

Efekty

Dlaczego warto wykonać pedicure podologiczny w naszej placówce?

Pedicure podologiczny wykonywany w naszej placówce pozwala nadać stopom estetyczny wygląd i zachować je w dobrym stanie zdrowia. Dzięki regularnym wizytom u podologa można kontrolować stan swoich stóp i wychwytywać ewentualne problemy zanim zdążą się rozwinąć. Taka pielęgnacja stóp jest częścią profilaktyki zdrowotnej.

Już dziś zadbaj o swoje stopy profesjonalnie! Umów się na wizytę do kosmetologa-podologa.
Zadzwoń:
+48 58 506 64 84