O pękających piętach

Pękające pięty to stan, w którym na szorstkiej i przesuszonej skórze pięt pojawiają się wyraźne linie, świadczące o pęknięciach. Zwykle linie te są płytkie i lokalizują się w obrębie zrogowaciałego naskórka, mogą jednak sięgać głębiej – aż do skóry właściwej. Poza budzeniem dyskomfortu estetycznego, pękające pięty sprawiają, że chodzenie staje się bolesne. Zdarza się również, że popękane pięty zmieniają się w otwarte rany i krwawią, co niesie ryzyko wdania się zakażenia. Dlatego w Clinica Cosmetologica proponujemy specjalistyczne zabiegi na pękające pięty.

Oczekujesz profesjonalnej pomocy w przypadku pękających pięt? Zgłoś się do naszej placówki, dzwoniąc:
+48 58 506 64 84
Zabieg na pękające pięty – podstawowe informacje

Cena:

80-120 zł.

Czas zabiegu:

zależy od indywidualnych potrzeb.

Znieczulenie:

nie.

Zdolność do pracy:

tak.

Czas utrzymania się efektów:

indywidualnie.

Zabiegi na pękające pięty wykonasz w jednym z naszych gabinetów:

Przed zabiegiem na popękane pięty kosmetolog-podolog przeprowadza całkowicie darmowe konsultacje! Zapraszamy!
+48 58 506 64 84

Pękające pięty: do kogo i kiedy się udać? Dlaczego warto wybrać nasz gabinet?

Pękające pięty są problemem, który powinniśmy pokazać podologowi – specjaliście od schorzeń stóp. Ponieważ zawód podologa nie jest w Polsce prawnie uregulowany, warto sprawdzić, czy osoba do której się udajemy po pomoc posiada dobre kwalifikacje. W naszej klinice podologami są doświadczeni kosmetolodzy, pozostający we współpracy z dermatologami. Podczas konsultacji podologicznej z pacjentem przeprowadzany jest wywiad, wykonywane są też niezbędne badania. Kosmetolog-podolog na tej podstawie ustala dalszy plan postępowania – np. wdrożenie terapii podologicznej. Może się zdarzyć również, że skieruje pacjenta na wizytę u odpowiedniego lekarza. Pękające pięty mogą być symptomem chorobowym – np. łuszczycy lub grzybicy.

Czasami też wynikają z nadmiernego przeciążenia stóp lub mają jeszcze inne podłoże. Leczenie powinno być dobrane w zależności od przyczyny, która spowodowała pękające pięty. Poza specjalistycznymi zabiegami podologicznymi, może obejmować również farmakoterapię zaleconą przez lekarza, czy noszenie dopasowanych przez podologa ortez.

Chcesz umówić darmowe konsultacje z kosmetologiem-podologiem? Zadzwoń:
 +48 58 506 64 84

Jak wygląda zabieg podologiczny na pękające pięty w naszej placówce?

Zabieg na pękające pięty w naszym gabinecie wykonuje kosmetolog-podolog. Specjalista usunie zrogowaciałą skórę z pięt w bezpieczny sposób. W tym celu podolog używa specjalistycznego narzędzia, jakim jest frezarka. Stopy są przygotowane poprzez lekkie zmiękczenie naskórka w trwającej nie dłużej niż 5 minut kąpieli. Następnie podolog złuszcza stwardniały, martwy naskórek frezarką. Procedura ta jest bezbolesna dla pacjenta.
Po zlikwidowaniu zrogowaceń, podolog aplikuje na stopy pacjenta maskę i owija je folią, by zwiększyć intensywność zabiegu. Gdy minie około pół godziny, stopy wycierane są z maski i odpowiednio opatrywane. Podolog udziela pacjentowi wskazówek dotyczących domowej pielęgnacji, zaleca odpowiednie preparaty, może też dobrać pacjentowi ortezy odciążające pięty.
Aby wyleczyć popękane pięty, może być konieczne kilkukrotne powtórzenie zabiegu w odstępach czasu wynoszących 2-4 tygodnie. Od regularnego stawiania się na wizyty oraz starannego przestrzegania zaleceń kosmetologa podologa będą zależały ostateczne efekty terapii.

Specjalistyczny sposób na popękane pięty? Nasz zabieg to najlepsze rozwiązanie!
Zadzwoń: +48 58 506 64 84

Po zabiegu na pękające pięty

Już po pierwszym zabiegu na pękające pięty można zauważyć wizualną poprawę, dzięki usunięciu martwego naskórka. Po zakończeniu kuracji skóra na stopach jest lepiej nawilżona, uelastyczniona i gładka, a pęknięcia na piętach zostają całkowicie zniwelowane.

Przyczyny pękających pięt

Pękające pięty mogą wynikać z różnych przyczyn. Najczęstszą z nich jest nieprawidłowa pielęgnacja stóp – np. przesadne ścieranie zrogowaciałego naskórka, czy używanie niewłaściwych kosmetyków. Inne możliwe przyczyny pękania pięt to:

  • choroby skóry: np. łuszczyca, grzybica,
  • niedobór witamin, np. witaminy A, witaminy B5,
  • nadmierne obciążenie stóp wynikające – np. z nadwagi czy ciąży,
  • źle dobrane obuwie,
  • choroby metaboliczne – np. cukrzyca, niedoczynność tarczycy,
  • genetyczne skłonności,
  • deformacje stóp.

Efekty

Pękające pięty – domowa pielęgnacja

Istotną rolę w leczeniu i profilaktyce pękających pięt ma odpowiednia pielęgnacja w domu. Ważne jest przy tym przestrzeganie zasad higieny: stopy powinny być codziennie myte, a skarpetki zmieniane. Na suchą i zrogowaciałą skórę pomoże stosowanie dobrego kremu na pękające pięty – np. zawierającego mocznik. Krem taki należy wmasowywać w stopy 1-2 razy dziennie. Pozytywne efekty dają również maski na stopy. Warto ich używać przynajmniej raz w tygodniu, a stopy owinąć folią, co zwiększy wchłanianie składników aktywnych takiego preparatu. Profesjonalnej porady na temat godnych uwagi kosmetyków na pękające pięty może udzielić nam podolog.
Popękane pięty charakteryzują się grubą, twardą warstwą martwego naskórka. Działanie chemicznych środków złuszczających jest zwyczajnie zbyt słabe, by poradzić sobie z tym problemem. Poza tym ich stosowanie nie jest wskazane, bo może pogłębić szczeliny w skórze i spowodować silny ból oraz pieczenie.

Przy samodzielnej próbie zlikwidowania zrogowaciałego naskórka tarką lub pilnikiem nietrudno o skaleczenie, co może być groźne, zwłaszcza dla diabetyków i osób z zaburzeniami krążenia. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest udanie się do podologa, który wykona przynoszące ulgę zabiegi i zaleci właściwą pielęgnację.

Zapraszamy na konsultację podologiczną oraz badanie mykologiczne.
Zadzwoń:
+48 58 506 64 84