Pęcherze na stopach – jak zabiegi w naszym gabinecie mogą im zaradzić?


Czym są pęcherze na stopach?

Pęcherze na stopach – tym ogólnym pojęciem mogą być określane różne dolegliwości. Konsultacja podologiczna w naszej placówce pomoże Ci znaleźć przyczynę odpowiedzialną za pęcherz na stopie. Wykonujemy też zabiegi, które szybko i skutecznie likwidują pęcherze na stopach, a także mogą zapobiec ich ponownemu powstawaniu.

Zadzwoń i umów się na konsultację: +48 58 506 64 84
JAK MOŻNA USUNĄĆ PĘCHERZE NA STOPACH W NASZYM GABINECIE?

Jeżeli są to otarcia:

  • zabiegi pedicure oraz podstawowy zabieg podologiczny.

Jeżeli są to nagniotki/odciski/modzele:

  • kriochirurgia, elektrokoagulacja, laser CO2 lub frezarka (przy niewielkich zmianach).

Jeżeli jest to objaw grzybicy:

  • badanie mykologiczne, następnie dermatolog-podolog ustala plan kuracji.

Na konsultacje z naszym kosmetologiem-podologiem zapraszamy do jednego z naszych trzech gabinetów, znajdujących się w trzech lokalizacjach:

Darmowe konsultacje z kosmetologiem-podologiem

Pęcherze na stopach mogą stanowić objaw wielu dolegliwości. W naszej placówce podczas darmowej konsultacji podologicznej doświadczony kosmetolog-podolog rozmawia z pacjentem oraz ogląda zmienione chorobowo miejsce. W razie potrzeby może pokierować do dermatologa-podologa na badanie mykologiczne lub specjalistyczny zabieg. Prostsze zabiegi może wykonać sam.

Umów się na darmową konsultację podologiczną:
 +48 58 506 64 84

Pęcherze na stopach – zabiegi w naszym gabinecie, które przyniosą ulgę

Pęcherze na stopach są problemem zarówno estetycznym, jak i zdrowotnym. Wykonywane w naszej placówce zabiegi pomagają się ich pozbyć. W wybraniu zabiegu na pęcherze na stopach pomoże kosmetolog-podolog, który na konsultacji odpowiednio zdiagnozuje problem. Udzieli również bardziej szczegółowych informacji na temat pomocnych zabiegów i zaproponuje plan terapii lub konkretny zabieg.

Zabiegi na pęcherze na stopach są bezbolesne i nie trwają długo. Jeżeli konieczne jest podanie znieczulenia miejscowego, zajmuje się tym nasz dermatolog-podolog, który również przeprowadza niektóre zabiegi.

Pęcherze na stopach – skąd się biorą?

Pęcherze na stopach mogą być oznaką różnych problemów ze stopami, od błahych po wymagające zastosowania leczenia farmakologicznego i/lub zabiegowego. Z tego powodu lepiej pokazać pęcherz na stopie sprawdzonemu podologowi.
Najczęściej pęcherze na stopach są związane z:

  • otarciami od noszenia niewłaściwego obuwia,
  • nadmierną potliwością stóp,
  • odciskami (modzelami, nagniotkami),
  • grzybicą stóp.

Pęcherze na stopach – otarcia

Pęcherze na stopach w niektórych przypadkach są skutkiem noszenia źle dopasowanych do stopy butów. Pęcherze na stopach powstałe w wyniku otarcia mogą mieć różną wielkość, są miękkie i wypełnione płynem surowiczym. Samodzielne ich przebijanie może się skończyć nawet zakażeniem. Lepiej, by takim pęcherzem zajął się kosmetolog-podolog i opracował go za pomocą sterylnych narzędzi. Na koniec opatrzy miejsce zabiegowe oraz udzieli wskazówek dotyczących zapobiegania pęcherzom, np. doradzi właściwe obuwie.

Bez względu na to, czym spowodowane są pęcherze, w naszej placówce postaramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Zadzwoń i umów się:
+48 58 506 64 84

Pęcherze na stopach a nadmierna potliwość stóp

Pęcherze na stopach mogą być wywołane przez nadpotliwość stóp. Mokra, rozmiękczona skóra jest bardziej narażona na otarcia, łatwiej też ulega przegrzaniu. W takich przypadkach pęcherze na stopach przestaną się tworzyć dopiero po ustąpieniu czynnika sprzyjającego.
W naszej placówce wykonujemy bardzo efektywne zabiegi zwalczające nadmierną potliwość – botoks. Zabiegi te zapewniają długotrwałe rezultaty. Toksynę botulinową wstrzykuje u nas lekarz dermatolog, dzięki czemu procedura przebiega w sposób profesjonalny i bezpieczny.

Pęcherze na stopach – nasze zabiegi na nagniotki, odciski, modzele

Niekiedy pęcherz na stopie okazuje się być odciskiem, modzelem lub nagniotkiem – zgrubieniem warstwy rogowej naskórka. Do ich usunięcia dermatolog wykorzystuje jedną z poniższych metod:

  • kriochirurgia,
  • elektrokoagulacja,
  • laser CO2.

Wystarczy już pojedynczy, 20-minutowy zabieg, by pozbyć się zmiany na stopie. Niektóre odciski, modzele, czy nagniotki mogą być też opracowane przez kosmetologa frezerką.

Pęcherze na stopach a grzybica stóp

Pęcherze na stopach to jeden z objawów grzybicy potnicowej stóp. W naszej placówce podstawą diagnostyki grzybicy jest dwuetapowe badanie mykologiczne, które wykonuje dermatolog-podolog. Po otrzymaniu wyników analizy mikroskopowej i posiewu, lekarz może potwierdzić lub wykluczyć zakażenie grzybicze i rozpoznać rodzaj grzyba. Leczenie grzybicy powoduje ustąpienie jej objawów, w tym takich jak pęcherze na stopach.

Pęcherze na stopach? Zgłoś się do naszego gabinetu!

W naszej placówce mamy skuteczne rozwiązania na pęcherze na stopach! Dzięki konsultacji podologicznej możemy ustalić, co je spowodowało. Na tej podstawie wdrożymy leczenie lub działania profilaktyczne, by pęcherze na stopach nie pojawiały się ponownie w przyszłości.
Pęcherze na stopach bywają oznaką różnych dolegliwości, dlatego warto udać się z nimi do dobrego kosmetologa-podologa, współpracującego z dermatologami-podologami, jak ma to miejsce w naszym gabinecie. Dzięki temu można uniknąć poważniejszych powikłań. Zapraszamy do naszej placówki, gdzie nasi specjaliści – zdiagnozują problem oraz znajdą przynoszące ulgę rozwiązanie.

Nie czekaj aż pęcherze znikną same! Już dziś umów się na wizytę do naszego gabinetu. Zadzwoń:
+48 58 506 64 84