Odcisk na stopie? Mamy na to skuteczne rozwiązanie – nasze nowoczesne zabiegi!


Czym są odciski?

Odcisk na stopie to jedna z najpowszechniejszych podologicznych dolegliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się po pomoc do specjalisty podologa. Zdecyduj się na profesjonalny zabieg w naszym gabinecie, który przywróci Twoim stopom zdrowy i zadbany wygląd, skutecznie przynosząc szybką ulgę. Jakie zabiegi na odciski oferujemy? Jest to: opracowanie frezarką mniejszych zmian, kriochirurgia, elektrokoagulacja oraz laser CO2.

Pozwól sobie pomóc i umów się na konsultacje:
+48 58 506 64 84
Zabiegi na odciski na stopach – podstawowe informacje

Koszt zabiegu:

 • 80-120 zł – zabieg frezarką,
 • 200-350 zł – pozostałe metody zabiegowe.

Czas trwania:

20 minut.

Znieczulenie:

 • miejscowe – elektrokoagulacja, laser CO2,
 • brak – frezarka, kriochiurgia.

Zdolność do pracy:

tak.

Zalecana seria:

1 zabieg.

Zabiegowe usuwanie odcisków wykonasz w jednym z trzech naszych gabinetów:

Darmowe konsultacje przed zabiegiem na odcisk

Zanim wykona się odpowiedni zabieg na odcisk, w naszym gabinecie kosmetolog-podolog przeprowadza darmowe konsultacje. Taka wizyta ma na celu ocenę sytuacji pacjenta i dobranie najlepszej kuracji. W większości jest on kierowany do dermatologa-podologa, który wykonuje odpowiedni zabieg. W przypadku małych zmian, kosmetolog-podolog może je usunąć frezarką.

Umów się na darmowe konsultacje z naszym kosmetologiem-podologiem dzwoniąc pod numer
+48 58 506 64 84

Usuwanie odcisków – rodzaje zabiegów

Usuwanie odcisków na stopach możemy z powodzeniem wykonać niezależnie od stopnia zaawansowania problemu. Oferujemy cztery typy zabiegów:

 • Frezerka – za pomocą frezy kosmetolog-podolog usuwa niewielkie zmiany na skórze stóp. Zabieg polega na mechanicznym ścieraniu nadmiaru naskórka. Trwa krótko (około 20 minut) i jest całkowicie bezbolesny – nie wymaga więc stosowania znieczulenia.
 • Kriochirurgia – zabieg polega na usunięciu punktowych zrogowaceń za pomocą podtlenku azotu. Nie wymaga stosowania znieczulenia, bowiem odczucie chłodu samo w sobie łagodzi ewentualny dyskomfort podczas całej procedury.
 • Elektrokoagulacja – cechą charakterystyczną tej metody jest stosowanie prądu elektrycznego do usuwania odcisków. Wykonujemy go w miejscowym znieczuleniu, tak aby pacjent nie odczuwał żadnego dyskomfortu w trakcie zabiegu.
 • Laser CO2 – laser skutecznie i precyzyjnie usuwa odciski. Na jakiej zasadzie działa? Energia lasera jest pochłaniana przez skórę, a powstałe ciepło powoduje odparowanie wody, występującej w skórze i usunięcie zrogowaciałego naskórka. W trakcie zabiegu skóra jest intensywnie stymulowana do regeneracji. Wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym.
Szukasz miejsca, w którym profesjonalnie wykonasz zabieg na odciski? Zapraszamy do naszego gabinetu, zadzwoń:
 +48 58 506 64 84

Odcisk na stopie – wskazania do zabiegów

Jeśli masz odciski na stopach i chcesz pozbyć się tego uporczywego problemu w profesjonalny sposób (a co najważniejsze skutecznie), zgłoś się do naszej placówki na konsultację do specjalisty kosmetologa-podologa. Przy bardziej zaawansowanych zmianach, skierujemy cię do naszego dermatologa, zajmującego się leczeniem podologicznym. U części pacjentów lekarz może dodatkowo zalecić wizytę u ortopedy. Odciski mogą być bowiem związane z nieprawidłowościami w budowie anatomicznej stopy (np. haluksy, palce młotkowate) bądź nieodpowiednią techniką chodu. Pomogą wówczas odpowiednio dobrane, specjalistyczne ćwiczenia, wkładki ortopedyczne lub ortezy.

Usuwanie odcisków – przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg można przeprowadzić u prawie każdego, kto ma odcisk na stopie. Nie zaleca się jednak usuwania tego typu zmian w przypadku pacjentów:

 • chorujących na cukrzycę,
 • z problemem tzw. stopy cukrzycowej,
 • przyjmujących niektóre leki przeciwzakrzepowe.

Z zabiegów nie mogą korzystać także kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. W trakcie konsultacji należy poinformować podologa o posiadanych schorzeniach oraz zażywanych lekach.

Efekty zabiegów na odciski? Szybkie i skuteczne usunięcie odcisku wraz z korzeniem!

Jak postępować po zabiegu na odcisk na stopie?

Warto pamiętać o regularnym dezynfekowaniu skóry w obszarze zabiegowym, do momentu pełnego zagojenia się skóry. Aby przeciwdziałać pojawianiu się kolejnych odcisków należy zadbać o staranną, systematyczną pielęgnację. Co najmniej raz w tygodniu dobrze jest wymoczyć stopy w misce z ciepłą wodą, zaś codziennie po umyciu i wysuszeniu ręcznikiem skóry, wmasować krem nawilżający lub zmiękczający do stóp. Przede wszystkim zaś warto zrezygnować z noszenia butów, które przyczyniły się do wystąpienia odcisków.

Chcesz szybko i skutecznie usunąć odciski? Zapraszamy na zabiegi do naszego gabinetu.
Umów wizytę:
+48 58 506 64 84