Nagniotki – jak je zlikwidować?


Czym są nagniotki?

Nagniotki potocznie nazywamy odciskami. Są to niewielkie, stwardniałe zgrubienia na skórze, o okrągłym kształcie. Każdy kto doświadczył tej dolegliwości wie, że choć nagniotki są niewielkich rozmiarów, to mogą być bardzo bolesne i powodować silny dyskomfort podczas chodzenia. Jak skutecznie pozbyć się tego problemu i przywrócić skórze zdrowie oraz estetyczny wygląd? W naszym gabinecie oferujemy nowoczesne zabiegi: z zastosowaniem frezarki, kriochirurgii, elektrokoagulacji i lasera CO2. To najlepsze, sprawdzone sposoby na nagniotki!

Nie czekaj i już dziś pozbądź się nagniotków!
Zadzwoń: +48 58 506 64 84
Zabiegi na nagniotki na stopach – informacje podstawowe

Koszt zabiegu:

 • 80-120 zł – zabieg frezarką,
 • 200-350 zł – pozostałe metody zabiegowe.

Czas trwania:

20 minut.

Znieczulenie:

 • miejscowe – elektrokoagulacja, laser CO2,
 • brak – frezarka, kriochiurgia.

Zdolność do pracy:

tak.

Zalecana seria:

1 zabieg.

Nagniotki możesz usunąć zabiegowo w jednej z naszych placówek:

Darmowe konsultacje przed zabiegami na nagniotki

Przed wykonaniem zabiegu na nagniotki oferujemy możliwość skorzystania z darmowych konsultacji z kosmetologiem-podologiem. Jeżeli okaże się, że zmiany są niewielkie, może on usunąć je za pomocą frezarki. W przypadku większych, pokieruje Państwa do dermatologa-podologa, który może wykonać zabieg kriochirurgii, elektrokoagulacji lub z zastosowaniem lasera CO2.

Darmowe konsultacje z kosmetologiem-podologiem umówisz dzwoniąc pod numer
+48 58 506 64 84

Zabiegi w naszym gabinecie czyli skuteczne sposoby na nagniotki na stopach

Oferujemy Państwu kilka metod usunięcia nagniotków na stopach. Gdy dolegliwości są niewielkie lub gdy jest to pojedynczy nagniotek, możemy zdecydować się na usunięcie go za pomocą frezy. W przypadkach bardziej zaawansowanych, pacjent kierowany jest do specjalisty dermatologa-podologa, który usunie nagniotki w trakcie jednego z poniższych zabiegów:

 • kriochirurgia – zabieg polega na usunięciu zmian za pomocą podtlenku azotu, który silnie chłodzi skórę, dzięki czemu znieczulenie nie jest wymagane,
 • elektrokoagulacja – w tej metodzie stosujemy prąd elektryczny do usuwania nagniotków. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu,
 • laser CO2 – laserowe usuwanie nagniotków zapewnia bardzo dobre efekty, dzięki dużej precyzji działania. Jest też mało inwazyjne – światło lasera ulega absorpcji przez wodę zawartą w skórze, a wytworzone ciepło pozwala na odparowanie nagromadzonego, zrogowaciałego naskórka. W rezultacie skóra zostaje wygładzona i  intensywnie zregenerowana. Tę formę terapii nagniotków również można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym, które zapewni pacjentowi pełen komfort podczas zabiegu.
INFORMACJE O ZABIEGACH

Wskazanie do zabiegów:

nagniotki.

Oferowane metody:

 • frezarka,
 • laser CO2,
 • kriochirurgia,
 • elektrokoagulacja.

Efekty:

nagniotki są całkowicie usunięte.

Jak przygotować się do zabiegów?

Nie trzeba się przygotowywać do zabiegów.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Jeżeli po zabiegu pojawi się strupek, to odpadnie on samoistnie.

Szukasz profesjonalnych zabiegów? Skontaktuj się z naszym gabinetem:
Zadzwoń: +48 58 506 64 84

Jak postępować po zabiegu na nagniotki na stopach?

Przede wszystkim warto pozbyć się wszystkich niewygodnych butów, który przyczyniły się do pojawienia się nagniotków na stopach. Dobrze jest często moczyć stopy w ciepłej wodzie, co pozwoli zmiękczyć skórę, jak również przyniesie nogom uczucie odprężenia po ciężkim dniu. Należy też pamiętać o codziennej, profilaktycznej pielęgnacji, która pomoże zadbać o stopy i zapewnić im ochronę przed kolejnymi nagniotkami.

Nagniotki – przyczyny problemu

Nagniotki są dość powszechną dolegliwością skóry stóp. Pojawiają się najczęściej na skutek długotrwałego chodzenia w niewygodnym, ocierającym skórę obuwiu. Dobór odpowiedniego rozmiaru (a także kształtu) obuwia jest tu kluczową sprawą, ponieważ nie tylko zbyt obcisłe buty mogą spowodować powstanie nagniotków. Za luźne dadzą podobny efekt. Stopy będą się w nich ciągle przesuwać. A to z kolei zwiększy ryzyko otarć i w konsekwencji może wywołać nagniotki, które są skutkiem ciągłego ucisku buta na ten sam punkt na powierzchni stopy. Zachodzi wówczas reakcja obronna skóry oraz nagromadzenie zrogowaciałych komórek naskórka w tym właśnie miejscu. Jeśli mamy skłonności do częstego pojawiania się nagniotków, warto skorzystać z pomocy specjalisty dermatologa-podologa, który dobierze odpowiednią metodę leczenia, a w razie potrzeby skieruje również pacjenta do lekarza ortopedy.

Taka konsultacja jest niezbędna w razie podejrzenia, że przyczyną częstych nagniotków na stopach, jest niewłaściwa technika chodu bądź nieprawidłowości w budowie anatomicznej stopy. Ortopeda może wówczas zalecić pacjentowi np. specjalnie dobrane ćwiczenia, których wykonywanie przełoży się także na poprawę stanu skóry. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku dzieci.

Borykasz się z nagniotkami, a stosowanie domowych sposobów nie przynosi efektów? Zacznij działać zdecydowanie! Umów się na wizytę do naszego gabinetu:
 +48 58 506 64 84