Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/lifemedi/domains/drpodolog.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Modzele – czym są i jak pozbyć się ich efektywnie? - dr Podolog

Modzele – czym są i jak pozbyć się ich efektywnie?


Czym są modzele?

Modzele są przejawem hiperkeratozy naskórka i objawiają się nadmiernymi zrogowaceniami na skórze stóp (lub dłoni). Najczęściej mają jasno żółtą barwę. W przeciwieństwie do odcisków, modzele zasadniczo nie powodują dolegliwości bólowych. U osób wykonujących stojącą pracę mogą jednak wywoływać odczuwalny dyskomfort – np. pieczenie. Są też bardzo widocznym problemem estetycznym, którego nie sposób ukryć za pomocą niewielkiego plastra. W naszej klinice usuwamy modzele bezboleśnie i szybko!

U nas szybko i skutecznie pozbędziesz się modzeli dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych zabiegów! Zadzwoń już dziś: +48 58 506 64 84
Podstawowe informacje – zabiegi na modzele na stopach

Koszt zabiegu:

  • 80-120 zł – zabieg frezarką,
  • 200-350 zł – pozostałe metody zabiegowe.

Czas trwania:

20 minut.

Znieczulenie:

  • brak – frezarka, kriochiurgia,
  • miejscowe – elektrokoagulacja, laser CO2,

Zdolność do pracy:

tak.

Zalecana seria:

1 zabieg.

Modzele usuniesz zabiegowo w jednej z naszych placówek:

Darmowa konsultacja przed zabiegami na modzele

Darmowa konsultacja przed zabiegiem na modzele przeprowadzana jest przez kosmetologa-podologa. Jeżeli zmiana jest bardzo mała, może usunąć ją frezarką. W przypadku decyzji o zastosowaniu pozostalych metod, zabieg wykonuje dermatolog-podolog.

Darmowe konsultacje z kosmetologiem-podologiem umówisz pod numerem +48 58 506 64 84

Metody usuwania modzeli

W naszym gabinecie stosujemy kilka nowoczesnych rozwiązań zwalczających modzele. Metodę dobieramy indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego pacjenta, w trakcie konsultacji podologicznej. Poniżej przedstawiamy krótki opis każdej z nich:

  • frezerka – służy do usuwania zmian o niewielkim lub średnim nasileniu. Zabieg nie wymaga znieczulenia i polega na mechanicznym ścieraniu zrogowaciałej warstwy naskórka przy pomocy frezy. Wykonuje go kosmetolog-podolog,
  • kriochirurgia – zabieg kriochirurgiczny również nie wymaga znieczulenia, przeprowadza go natomiast dermatolog-podolog. Zmiany zostają skutecznie, lecz bezboleśnie usunięte, dzięki zastosowaniu podtlenku azotu,
  • elektrokoagulacja – w tej metodzie dermatolog usuwa modzele przy wykorzystaniu prądu elektrycznego. Zabieg zapewnia dużą skuteczność, nie stanowi jednak dyskomfortu dla pacjenta, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego,
  • laser CO2 – zabieg z użyciem lasera pozwala na skuteczne i precyzyjne usunięcie nawet bardzo widocznych modzeli na stopach. Przeprowadza go lekarz dermatolog, a cała procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Wysoka temperatura światła lasera jest pochłaniana przez wodę w skórze, co powoduje odparowanie martwego naskórka.
INFORMACJE O ZABIEGACH

Wskazanie do zabiegów:

modzele.

Oferowane metody:

  • frezarka,,
  • kriochirurgia,
  • elektrokoagulacja,
  • laser CO2.

Efekty:

modzele zostają całkowicie usunięte.

Jak przygotować się do zabiegów?

Nie ma konieczności specjalnego przygotowania.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Po zabiegu może pojawić się strupek, który odpada samoistnie.

Jak postępować po zabiegu na modzele na stopach? Profilaktyka

Kiedy już wykonamy zabieg na modzele na stopach, przede wszystkim warto przyjrzeć się bliżej temu, jakie obuwie zakładamy na co dzień i zrezygnować z noszenia takiego, które może przyczyniać się do powstawania modzeli (źle dopasowane).

Warto też zadbać o systematyczną pielęgnację. Moczenie stóp w ciepłej wodzie pomaga zmiękczyć zrogowaciały naskórek i ułatwia jego usunięcie. Pamiętajmy także, by codziennie po umyciu skóry nałożyć krem regenerujący, przeznaczony do stóp.

Modzele – czym są i dlaczego się pojawiają?

Modzele to reakcja obronna skóry na powtarzający się ucisk. Często występujące tarcie na skórę w tym samym miejscu, sprawia, że na powierzchni stopy tworzy się gruba warstwa martwego naskórka, mająca chronić przed głębszym uszkodzeniem oraz bólem. Podczas gdy odciski są zmianami typowo punktowymi, modzele zajmują zazwyczaj większy obszar, np. dużą część pięty. W środku nie występuje natomiast rogowy czop czyli trzpień keratynowy, potocznie nazywany korzeniem (jak ma to miejsce w przypadku nagniotków).

Modzele mają zwykle żółtawą lub kremową barwę. Nie są też tak wyraźnie odgraniczone od zdrowej skóry jak odciski. Często występują na podbiciu stóp, piętach, a niekiedy również na palcach. Ich przyczyną może być noszenie niewygodnego, źle dobranego – zbyt ciasnego lub zbyt luźnego obuwia. Modzele na stopach często dotykają osób z nieprawidłowościami anatomicznymi stopy – tzw. niskim podbiciem, czy płaskostopiem. Dlatego oprócz leczenia dolegliwości na skórze, warto przyjrzeć się naszemu sposobowi chodzenia oraz budowie stóp. Jeśli u danego pacjenta zachodzi taka potrzeba, to wówczas dermatolog kieruję go dodatkowo do lekarza specjalisty w dziedzinie ortopedii.

Skorzystaj z darmowej konsultacji już teraz!
Umów się na wizytę: +48 58 506 64 84